Gezginler için uygun uçak bileti bulma yolları

Gezginler için uygun uçak bileti bulma yolları

Bugün seyahat ederken masrafları azaltmaya ilişkin birkaç temel bilgi paylaşmak istiyorum. Bu çerçevede, sık seyahat edenler için en büyük giderlerin başında uçak bileti ücretleri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu yüzden ucuz uçak bileti bulmak gezi masraflarını azaltmak için en etkili yöntemlerin başında geliyor. Ancak aradığımız en uygun uçak biletini bulmak bazen ciddi zaman alan bir uğraş. Dolayısıyla bir uçak bileti arama motoru olan Rotaradar bu konuda seyahat severlerin işini gerçekten çok kolaylaştırıyor. Yolculuk planı yaparken aşağıdaki bilgileri göz önünde bulundurarak uçak biletini ucuza getirmeniz ve gezeceğiniz yerdeki aktivitelere daha fazla bütçe ayırabilmeniz açısından faydalı olacağını düşünüyorum.

Farklı Havaalanlarını Tercih Edin

Birçok şehirde birden fazla havaalanı olabiliyor. Şehir merkezine daha uzak havalimanlarına uçan farklı havayolu firmaları da bulunuyor. Uçak biletinizi ararken belli bir havaalanından ziyade gideceğiniz şehri hedef alarak bir araştırma yapmanız, farklı uçuş alternatiflerini görmenizi ve daha ucuz uçuşları bulmanıza yardımcı olacaktır. Yine aynı şekilde kalkış havalimanı alternatiflerine de bakarak yolculuğunuzu her zamankinden farkı bir havaalanından başlatmak size maliyet anlamında bir avantaj sağlayabilir. Her koşulda havaalanı ile kalacağınız yer arasındaki ulaşımı nasıl sağlayacağınızı da göz ardı etmeyin.

Tüm Havayolu Şirketlerini Karşılaştırın, Mümkünse Tarihleriniz Esnek Olsun

Elbette aynı uçuşu farklı havayolu firmaları ile gerçekleştirmek mümkün. Ancak her bir havayolu firmasının web sitesine gidip ayrı ayrı arama yapmak hem uzun hem de sıkıcı bir süreç. Bu konuda Rotaradar arama motorunu kullanarak ilgilendiğiniz destinasyona ait tüm havayolu firmalarının seferlerini topluca sorgulayabilirsiniz. Uçak bileti fiyatlarını kolayca artan fiyatlara göre listeleyebilir ve daha sonra sizin için en uygun olan uçak biletini alarak yolculuğunuz için tasarruf edebilirsiniz.

Seyahat tarihleriniz ne kadar esnekse ucuz uçak bileti bulma şansınızın da o kadar yüksek olacaktır. Örneğin hafta içi yapılacak olan yolculuklar için bilet fiyatları hafta sonu uçuşlarına göre çok daha cazip fiyatlardan satılıyor. Bununla birlikte eğer takviminiz için bir sıkıntı doğurmayacaksa sabah erken veya gece geç saatlerde olan uçuşlar da günün diğer saatlerinde olan uçuşlara kıyasla genelde daha ucuz oluyor. Yapacağınız uçuş aramalarınızda hem farklı tarihler için aramalar yapabilir, hem de arama sonuç sayfasından kalkış ve varış saati filtrelerini kullanarak en uygun bileti kolayca bulabilirsiniz. Aslında burada en karlısı belli dönemler için aramalar yapıp, en ucuz bilete göre programı şekillendirmek olabilir.

Bazı durumlarda aktarmalı uçuşlar da ciddi fiyat farkı yaratabiliyor. Direkt uçuşlar yerine aktarmalı uçuşları tercih ederek tasarruflu bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Aktarmalı veya direkt tüm uçuşları Rotaradar üzerinden karşılaştırıp bütçenize en uygun olan bileti hızlı ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus aktarma yapılacak ülke için de transit bir vize gerekip gerekmediğini önceden kontrol etmek olacaktır.

Keyifli uçuşlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir