Portekiz ve Lizbon turları seçimlerinizi bekliyor!

Portekiz ve Lizbon turları seçimlerinizi bekliyor!

Portekiz, İber Yarımadası üzerinde yer alan bir ülkedir. Lizbon, Porto, Braga, Coimbra, Aveiro, Algarve ve Fatima en önemli şehirleri arasındadır. Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos Portekiz’i ziyaret etmek için en güzel zamanlardır. Özellikle Mayıs ile Ağustos arasında sıcaklık 15-28 derece arasındadır. Portekiz turu öncesinde seçimlerinizi yapmak için en önemli detay olan hava durumuna kesinlikle dikkat etmelisiniz.

Portekiz turu planları yapılmaya başlandıysa; Portekiz vizesi, Portekiz otelleri, Portekiz gezilecek yerler arasından kendiniz için en uygun olanları seçmeli ve hemen planlarınızı tamamlayacak olan detaylar arasından seçim yapmalısınız. Ayrıca araştırabileceğiniz ve görmeniz gereken yerlerde bulunmaktadır.  Belem Kulesi, Pena Sarayı, Dom Luis I Bridge, Zoomarine Algarve, Palaciı da Bolsa, Biblioteca Joanina, Lizbon Okyanus Akvaryumu, Jeronimos Manastırı, Douro Nehri, Sao Jorge Kalesi, Quinta de Regaleira, Clerigos Kilisesi gezip görebileceğiniz en güzel yerler arasındadır.

Bize hiçte yabancı olmayan pirinç, patates ve ekmek Portekiz mutfağının vazgeçilmez ürünleridir.

Portekiz şehirleri, Portekiz yemekleri, Portekiz gezilecek yerleri ve tabi ki kültürü ile sizi konuk edecek harika detaylara sahiptir. Özellikle en turistik şehirlerinden olan Lizbon, et ürünleri, balık ile kusursuz lezzetler sunacaktır. Ama bu ülkede fast food kadar değerleri başka bir şey yoktur.

Lizbon Turları ile hayal ettiğiniz tatil burada!

Portekiz’in en büyük kenti ve başkenti olan Lizbon, farklı yapısı ile sizi konuk edecektir. Hem eğlenecek hem dinlenecek hem de bu kadar farklı bir şehri tercih ettiğiniz için pişman olmayacaksınız.

Lizbon’un Atlantik okyanusunda kıyası vardır. Her yıl neredeyse 10 yıl boyunca ziyaret edilebilen bir şehirdir. Yani yaz ya da kış fark etmez, bütün sezonlarda başarılıdır. Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül ve Ekim ayları en uygun zamanlarındandır. Ayrıca Lizbon’da gezilecek yerler arasında;  Belem Kulesi, Lizbon Okyanus Akvaryumu, Museu Calouste Gulbenkian, Rossio, Rua Augusta Takı, Museu Nacional dos Coches, Padrao dos Descobrimentos, Calouste Gulbenkian Bahçesi, Sao Jorge Kalesi ve Jeronimos Manastırı bulunmaktadır.

Lizbon’un deniz ürünleri konusunda ne kadar geniş bir yelpazeye sahip olduğunu biliyoruz. Feijoada ise Lizbon’un yöresel lezzetidir. En ilginç olanı ise Balıklı kektir. Gezip, eğlenmeyi sevenler için ise Lizbon gece hayatı oldukça hareketlidir. Bairro Alto bölgesi kesinlikle gece uğramanız gereken yerdir.  Lizbon çevresinde ise Amadora, Loures, Porto Salvo, Sintra, Malveira ve Alfama gezebileceğiniz diğer yerler arasındadır. Lizbon’un ardından ise Morocco yılın en çok ziyaret edilen yerlerinin başında gelmektedir.

Lizbon turları ile her zaman en keyifli tercihleri yaptığınız gibi en farklı eğlenceli seçenekleri tercih edebilirsiniz. Lizbon gibi başkenti olan güzel bir ülke Portekiz ile hayal ettiğiniz tatili hemen satın alabilir ve dilediğiniz gibi tur planınızı yapabilirsiniz.

One thought on “Portekiz ve Lizbon turları seçimlerinizi bekliyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir