New York City – 2.gün

New York City – 2.gün

NYC de ikinci günün sabahı erkenden kalkıp otelimizin yaklaşık 4 metrekarelik kahvaltı salonunda sandviçlerimizi hazırladık. Otelde kalan geniş bir Türk aile resepsiyondakilerle outlet centera ucuza gidebilmenin yollarını araştırırken biz kendimizi metroya attık. İlk hedef Brooklyn köprüsü idi. Brooklyn yıllar önce Hollanda kökenli göçmenlerin kurduğu, şu anda ise tipik kıyafetleriyle Yahudi nüfusun ve Türklerin de yoğun olarak yaşadığı bir NYC semti. Yeşillikler içinde tipik tuğla Amerikan blokları semtin mimari yapısını oluşturuyor.

IMG_1409

Biraz sokaklarda gezindikten sonra ünlü Brooklyn Köprüsüne doğru yol aldık. Ara sokaklardan birinde meşhur Jacques Torres çikolatacısını bulup harika çikolatalarının tadına baktık ve atölyeyi izin isteyerek gezdik. Daha sonra hemen köprünün ayağının dibindeki River Cafede birşeyler içmek istedik ancak henüz servis açılmadığı için sadece önünde fotoğraf çektirebildik. IMG_1428

Burası Manhattan ve Brooklyn Bridge i doyasıya seyretmek için en güzel noktalardan biri. Zaten fotoğraflar da fazla söze gerek bırakmadı.

IMG_1422

IMG_1427

Buradan köprünün üstüne çıkıp kalabalık bir yaya ve bisikletli grubuyla beraber Brooklynden Manhattana geçtik.

IMG_1440

Köprünün üst kısmı yayalar, bisikletliler ve koşanlara ayrılmış. Alt katta ise trafik olanca hızıyla akıyor.

IMG_1469IMG_1461

Manhattana geçtikten sonra sıradaki duraklarımız Chinatown ve Little Italy oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir