Los Angeles – 3.gün (Hollywood ve Universal Studios)

Los Angeles – 3.gün (Hollywood ve Universal Studios)

Los Angeles’taki son günümüzde otelden sabah erkenden ayrıldık. İlk hedefimiz ünlü Hollywood Bulvarı idi.

IMG_2478

Tesadüfen bulvara çok yakın bir noktada saatlik public parkyeri bulduk. Bu caddede tamamen Hollywood endüstrisine yönelik turistik atraksiyonlar mevcut. Çeşitli müzeler (Hollywood müzesi, Guinness müzesi), ünlü sinema salonları, oyunculuk okulları, hediyelik eşya dükkanları, çeşitli çizgiroman ve sinema karakterlerinin kostümlerini giyip turistlerle fotoğraf çektiren insanlar caddeyi istila etmiş durumda.

IMG_2476

Kaldırımlarda tüm Hollywood ünlülerinin isimlerinin bulunduğu yıldızlar kazınmış durumda.

IMG_2474

Her yıl Oscar ödül törenlerinin düzenlendiği ve kırmızı halı üzerinde sanatçıların geçiş yaptığı Kodak Theatre caddenin önemli yapılarından.

IMG_2481

1927 yılında açılmış Grauman’s Chinese Theatre’ın önündeki starlara ait el ve ayak izleri ise bana göre caddedeki en görülmeye değer şeylerden bir tanesiydi.

IMG_2479

IMG_2477

Bulvar üzerinde yeni açılmış bir shopping mallun terası , ünlü ‘Hollywood’ yazısını fotoğraflamak için alternatif noktalardan bir tanesi

IMG_2484

Hollywood Bulvarında yaklaşık 2 saat oyalandıktan sonra dün kaldığımız yerden devam etmek üzere tekrar Universal Studios’a doğru hareket ettik.

 

İlk olarak dün tadı damağımızda kalan Simpson Ride ı tekrar yaptık ve daha uzun süre sıra beklememize rağmen aynı keyfi aldık. Daha sonra hhy ile beraber House of Horrors korku evine girdik. Biraz daha önce benzer deneyimleri yaşadığımızdan (Eurodisney, London Dungeon ve Madame Tussauds), biraz da ortamın kalabalık olmasından dolayı açıkcası beklediğimiz ambiansı yakalayamadık. Son olarak Universal Studiosun en gözde atraksiyonu olan canlı film tadındaki Waterworld’ü izlemek için sularla çevrili stüdyonun tribünlerinde yerimizi aldık.

IMG_2496

Islanmak isteyenlerin belirlenen koltuklara oturması önerilmekte, gerçekten de oldukça sulu bir şov olduğunu belirtmek isterim.

IMG_2501

Waterworld gerçek aktörlerin rol aldığı, silahların patladığı, patlama efektlerinin bolca kullanıldığı ve hatta kocaman bir uçağın sulara gözlerinizin önünde indiği muhteşem bir gösteriydi. İzleyen herkesin oldukça etkilendiğini rahatlıkla söyleyebilirim.

Waterworldle beraber sevgili kardeşim ve eşi ile beraber yaklaşık 15 gün süren ABD gezimizin sonuna geldik. Universal Studiostan ayrılıp LA havaalanına doğru yola çıktık. Uçağımızın kalkmasına yaklaşık 3 saat kala bizi havaalanında bırakıp San Diego’ya doğru yol alan hhy ve eşinin maceralarını ise umarım en kısa süre içinde okumak nasip olur…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir