Chinatown & Little Italy

Chinatown & Little Italy

Brooklyn köprüsünden tekrar Manhattana geçip sağ tarafa doğru ilerledik.  Belediye binası, polis merkezi ve ünlü NY adliyesinin önünden geçtik.

IMG_1472

Bizi tapınakları, parkları, market ve restoranları ile capcanlı bir Çin mahallesi karşıladı.  IMG_1477

Burası İngilizce bile bilmeyen satıcıları, berberleri, garsonları akupunktur ve masaj salonları ile küçük bir Çin semti gibiydi.

IMG_1478

Burada Chinatown Icecream Factory den yediğimiz dondurma, İtalyada yediklerimiz ile yarışır güzellikteydi. Hediyelik eşya satıcılarının da bol olduğu bu semtten hemen komşu Little Italy ye geçtik. Gerçek Çinlilerin yaşadığı Chinatownun aksine İtalyan mahallesi biraz daha turistik bir semt.

IMG_1481

Burada da son derece şık ve nezih İtalyan lokantaları, hediyelik eşya satan dükkanlar bolca mevcut.

IMG_1488

İtalyan Mahallesinden çıkıp NYC nin fenomen mekanlarından Katz Deli ye vardık.

IMG_1497

Burası When Harry Met Sally filmindeki meşhur sahnelerle de bilinen bir yer. Ancak asıl ünlü olma sebebi yaklaşık 120 yıldır varolan bir işletme olması. Yahudi usülü devasa sandviçleri ve dev boy şekerli sodaları yine oldukça tuzlu fiyatlara (15 USD) yiyebilmek için insanlar uzun bir süre sıra beklemeyi göze alıyor. Duvarlar tüm dünyadan yüzlerce ünlü ile mekanın sahibinin fotoları ile dolu.

IMG_1495

Burada kendimize uygun birşeyler yiyip karnımızı doyurduktan sonra bir marketten hazır dilimlenmiş meyva alıp gökdelenlerin arasında adeta bir vaha gibi duran Bryant Parka kendimizi attık.

IMG_1499

Burası kitap okuyanlar, güneşlenenler, kahve içenler, sandviçini yiyenler ve masa tenisi oynayan aylak turistleri ile NYC deki en keyifli duraklarımızdan biri oldu.

 IMG_1503

2 thoughts on “Chinatown & Little Italy

  1. biz de çok sevdik gerçekten. daha önce duymamıştık. hoş bir tesadüf oldu. film gösterimleri ilginçmiş gerçekten. bir dahaki sefere artık.(umarım bir dahaki sefer olur:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir