Bodrum’da keyif şöleni: Casa dell’Arte

Bodrum’da keyif şöleni: Casa dell’Arte

“Dikkat!!! hülyalara dalma ve acıkma tehlikesi”

Mayıs 2015’de ayında Bodrum’un Torba koyunda tecrübe ettiklerimiz tüm duyularımıza hitap ediyordu: harika manzaralar, enfes yemekler, müthiş sanat eserleri ve  insanlara güzellikler sunmak için atan yürekler…Durum böyle olunca bu kısa hafta sonu kaçamağının keyif şölenine dönüşmemesi kaçınılmazdı elbette.

Hafta sonunu geçirmek için gittiğimiz Bodrum, Torba’da kaldığımız “Casa dell’Arte” aklımda unutulmaz bir yer etti. Yeşille mavinin buluştuğu noktada tüm duyularınıza haz vermek için inşa edilmiş muazzam bir mekan.

P1130125Casa dell’Arte; bir butik otel, çok özel misafirler için tasarlanmış olan müstakil bir villa ve çocuklu aileler için tasarlanmış bir otelden oluşuyor. Yukarıdaki resimde sağda villayı (Casa dell’Arte Private Villa), solda ise butik oteli (Casa dell’Arte Residence) görüyorsunuz. Resimde görünmemekle birlikte hemen solda ise Casa dell’Arte Family Resort yer alıyor.P1130140Casa dell'Arte  ResidenceYerleşkenin işletme müdürü Murat Senemoğlu her şeyin mükemmel olması için tüm detayların üzerinde titizlikle çalışmış. Residans kısmı, tatil yerlerinde yaşanan devinime maruz kalmak istemeyen misafirler için tasarlanmış. Bu nedenle bu kısıma çocuk kabul edilmiyor. Keza residansın restoran ve iskele bölümleri de ona göre dizayn edilmiş.

Çocuklu aileler için ise doğru adres family resort. Burada anne-babalar kaliteli vakit geçirirken, çocukların yaratıcılıklarını geliştirecek özel oyuncaklarla oynayabilmesi, spor ve seramik yapımı gibi aktivitelere katılmasından tutun da, restoranda miniklerin ihtiyacı olan özel gıdaların pişirilmesine kadar tüm gibi ince detaylar düşünülmüş. P1130129 P1130205 P1130270 P1130256Kalmış olduğumuz residans odalarının konforu ve kalitesi dört dörtlüktü. Öyle ki, otelin her tarafında sergilenen otelin ait olduğu Büyükkuşoğlu ailesinin sanat koleksiyonundaki yerli ve yabancı birçok sanatçının orijinal eserleri, odaların duvarlarını da süslüyor.P1130095Bir müze kıvamındaki eserleri incelerken yorulursanız odanızın balkonunda yer alan şezlonglara uzanıp manzaranın tadını çıkararak dilediğiniz kadar enerji depolayabilirsiniz. P1130106Temiz hava, deniz ve güneş sizi acıktırdığında tadacağınız ve belkide müptelası olacağınız lezzetler için sıkı durun. Casa dell’Arte Residence bünyesindeki Ninu Restoran yalnızca yemek yemek amaçlı yapılacak bir seyahati bile hak edecektir. Şef Bengi Kayhan ve yardımcıları gerçekten harika iş çıkarıyorlar. Tabii Murat bey de tercihleriyle sakallarını değirmende ağartmadığını bir kez daha kanıtlamış oluyor. Yemeklerin en önemli özelliği yenilikçi Türk mutfağını mükemmel biçimde yansıtması ve bunu yaparken de o gün pazarda mevsimlik, tazecik ne varsa, o malzemelerden lezzet bombaları ortaya çıkarabilmeleri.P1130115 P1130201Günün her saatinde sizi mutluluktan uçuracak harika tatlar bulmak mümkün 🙂P1130184Evet onlar çağla 🙂 fıstık kremasının içindekiler de morel mantarı veee kurutulmuş pastırma parçacıkları. Midenize “uu beybi bunlar da ne” dedirtecek cinsten:)P1130193 deniz börülcesi…kurutulmuş zeytin…akya balığı…off offf…P1130190Lokum gibi bıldırcın eti:) yanındaki yeşil yuvarlak şeyler ise kavun. O içine anason infüze edilmiş kavunun önce anason tadı vermesi sonra kavunun lezzetini patlaması…Ailesi kendisine tekne alan küçük bir çocuk vardı, gözyaşları içinde sevincini tarif edemeyip “anlayamazsınız” diye bağırıyordu. Öyle bir his işte 🙂P1130194

Bu nasıl bir tatlıdır arkadaş…karamelize edilmiş ıspanak böyle mi lezzetli olur.Hiç düşündünüz mü pişmaniye, tahin ve armuttan alabileceğiniz lezzet karışımını…İşin enteresan tarafı ise bunları midenize indirdikten sonra en ufak bir şişkinlik yok. Herşey harika dengeli.P1130231 P1130233 P1130237

Dökme tavalarda önünüze gelen etler ve deniz ürünleri ise lezzetinden en ufak bir kayıp vermeden doğrudan midenizin yolunu tutuyor.P1130244Yazıyı yazarken bile acıktım ve böyle lezzetler biraz daha yakınımda olsa, şef Bengi Kayhan’ın mucizelerini yılın her zamanı tatma fırsatım olsa ne güzel olurdu demekten kendimi alamadım. Ama şunu çok açık söyleyeyim yolum oralara düşerse Ninu Restoran’a uğramak için birkaç yüz kilometreyi hiç çekinmeden gidebilirim. Ninu’da yemek için otelde kalmak gerekmiyor ancak rezervasyon şart.

Kısacası harika manzarası, muhteşem dekoru, enfes lezzetleri sayesinde biz çok kaliteli ve keyifli vakit geçirdik. Sevdiklerine eşsiz bir sürpriz yapmak isteyenler ya da balayı çiftleri için Casa dell’Arte’nin harika bir hediye olacağına eminim.

Sevgilerle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir