6. Gün: Salvador de Bahia

6. Gün: Salvador de Bahia

Bugünü yine plaja ayırdık. Rehberlerimiz Lucas ve Gabriela. İlk durağımız Praia do Porto. Evimizin bulunduğu Nazare semtinden otobüsle yaklaşık 30 dakika süren bir yolculuğun ardından küçük ama şirin plajımıza vardık.

Biraz yüzdükten sonra Brezilya usulü coco larımızı içip tazelendik ve Farol do Barro’ya doğru yürümeye başladık. Praia do Porto’dan Farol do Barro’ya kadar uzun bir sahil ve yürüyüş yolu var. Yol üzerindeki en önemli atraksiyon Forte de Santo Antonio da Barra.

   

Bizim ufaklıklar (Lucas ve Gabriela) burada özgürce fotoğraf çekebileceğimizi söyleyince çocuklar gibi sevindik. Etrafı kolaçan etmeden resim çekmek pek mümkün olmamıştı daha önce.

Deniz aktiviteleri ve yürüyüş bizi iyice acıktırmıştı. Gabriela bizi Porto do Lima adlı, kiloyla yemek yenen bir esnaf lokantasına götürdü. Açık büfeden istediğiniz yemeği dolduruyorsunuz, sonra kasada tabağı tartıyorlar ve ücretini ödüyorsunuz. Resimdeki yemeklerin tamamı + 1 litre kola ve 1 kutu Guarana 47 BRL.

Yemekten sonra birer Açai yiyelim dedik. Açai başta çocuklar olmak üzere herkesin severek yediği tropikal bir meyve. Oldukça enerji verdiği ve afrodizyak etkisi olduğu da söyleniyor.

 Açai’den önce

 Açai’den sonra

Akşam güneşi batırmak ve biraz daha yüzmek için Praia do Porto’ya geri döndük. Gün batımını izledikten sonra birer aracaje yiyip evin yolunu tuttuk…
Acaraje
Acaraje satan teyzenin yüzündeki ifade Salvador’lunu halini anlatıyor aslında…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir