44. Gün: Trujillo

44. Gün: Trujillo

Trujillo’daki son günümüzde Peru’nun en önemli tarihi merkezlerinden biri olan Chan Chan’ı ziyaret edecektik. Ancak dünkü silahlı soygundan sonra Trujillo’nun pek güvenli bir yer olmadığını  çok net anladık . Rehberimizde de tarihi yerleri ziyaret eden turistlerin zaman zaman saldırıya uğradığını okuduktan sonra bu fikirden de vazgeçtik.

Trujillo kesinlikle vakit kaybı oldu bizim için. Hiçbir özelliği olmayan çirkin bir şehir. Yapacak adam akıllı hiçbir şey yok. Hiç hak etmediği bir üne kavuşmuş. Taksiciler, marketler, çamaşırhane vb. herkes sizi kazıklamaya, soymaya çalışıyor. Kimseye tavsiye etmem.

Akşamki otobüsümüzü beklerken cafelerde geçti gün. Otobüse bagajları verdiğimizde valizlerimizin ağırlık sınırını 1,5 şar kg aştığını söylediler. Bunun için önce 4 USD (yaklaşık 13 soles) ödememizi istediler. Sayın görevliye çantayı vermesini 1,5 kg lik kısmı sırt çantama koyacağımı söylediğimde ise fiyat önce 6 solese düştü. Param yok deyince önce 5 solese ardından 0 solese düştü. Burada hobi olarak soygunculuk yapılıyor sanırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir