42. Gün: Trujillo

42. Gün: Trujillo

Saat 09:30’da birbirine çok yakın dar koltuklar yüzünden konforsuz geçen bir yolculuğun ardından Trujillo’ya vardık. Lima’dan birlikte geldiğimiz ve Rudy’nin kuzeni Zorina’nın yardımıyla Hostal Bolognesi’ye yerleştik. Bize kalsa biraz daha dolanırdık ancak yorgun insanlara daha fazla zahmet vermemek adına onun gösterdiği otele yerleştik. Bu otel gezimizin en kötü oteli sanırım..

Trujillo’da ilk iş olarak bir çamaşırhane bulalım dedik. Şehrin tüm çamaşırhanelerini gezdik ancak yarın ve ertesi gün resmi tatil olduğu için ancak 3 gün sonra çamaşırları geri alabileceğimizi öğrendik. Biz sadece 2 gün kalacağımız için eldeki son stokları da harcamamız gerekecekti. Elimizde toplam 5kg çamaşırla yaklaşık 2 saat çamaşırhane aradıktan sonra yorgun argın otele döndük. Otele “siz yıkarmısınız” diye sorduğumda, yıkayamayacaklarını ancak yan binada bi teyzenin yıkayabileceğini söyledi. “Yaşa be teyze” deyip çamaşırları teslim ettik.

En mühim işi hallettikten sonra şehrin Plaza de Armas’ında biraz vakit geçirip akşam üstü otele döndük. Çok yorulmuş olacağız ki saat 18:00 gibi uyuduk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir