3.Gün – Sevilla

3.Gün – Sevilla

(7 Ekim 2008)
 Granada’dan Sevilla’ya gitmek için saat 08:20’deki trenimize bindik ve 3 saatlik bir yolculuğun ardından Sevilla Santa Justa tren istasyonuna vardık. Tren oldukça konforlu ve temizdi. Bindiğimiz tren çuf çuf tren (kişi başı 21,65€) olmasına rağmen bilgi ekranında zaman zaman trenin sürati 180 km’ye kadar çıktı. Bir daha bu iki şehir arasında seyahat etsem kesinlikle treni tercih ederim.
Öğlene doğru şehrin göbeğindeki Sevilla Inn Backpackers’a (katedrale ve Alcazar’a 200m) geldik. Bu hostel bize gerçek bir youth hosteli tanıma imkanı verdi. Odamız private-ensuite idi ama yine de gerçek backpackerlarla kaynaşma fırsatını ilk kez burada yakaladık. Odada bir sorun yaşamadık ancak güvenlik pek tatmin edici değildi. Diğer taraftan, fiyat (gecelik 50€) ve merkezi konum hostelin avantajları. Yine de bir daha gitsem tekrar kalır mıyım bilemiyorum.
Eşyalarımızı yerleştirdikten sonra yürüme mesafesindeki bir başka islam eseri Alcazar’ı ziyaret (kişi başı 8€) ettik. Alcazar da oldukça güzel bir yer, özellikle bahçelerinde sabahtan akşama kadar hiçbir şey yapmadan oturabilirsiniz. Zaten bu yüzden ressamların merkezi konumuna dönüşmüş.

(Alcazar Gardens)
(Alcazar Gardens)
Alcazar’da dolaşıp bahçede temiz havayı ciğerlerimize çekerken acıktığımızı hissettik ve karnımızı doyuracak bir yer aramaya başladık. Zaten rehberden de ümidimizi kestiğimiz için Alcazarın yakınındaki Santa Maria La Balanca sokağında gözümüze kestirdiğimiz El Cordobes adlı restorana oturduk. İşte o anda İspanya’da kaliteli yemekleri makul bir fiyata nasıl yiyebileceğimizi keşfettik! Menu del Dia (yani Günün Menüsü). Başlangıç, ana yemek, tatlı ve içeceğin her biri için sunulan 4-5 seçenekten seçerek menünüzü oluşturuyorsunuz. Zaten bütün yemekleri tatmak istediğiniz için bu müthiş bir şey. Ben sebze güveç, balık ızgara, krem karamel alırken, eşim de tortilla, paella ve dondurma ısmarladı. İçecek olarak ise yine ev yapmı rioja. Buranın şarabı Granada’dakine kıyasla biraz daha yumuşaktı. Yemekler ise gerçekten güzeldi.
(Paella)
(Tortilla)
Akşam yemeğinden sonra gecemizi tarihi Sevilla sokaklarında gezintinin ardından otelimizin terasında kahvelerimizi içerek noktaladık.
(Sevilla – Gece)

(Sevilla Inn Backpackers – Teras)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir