3. Gün: Rio de Janeiro

3. Gün: Rio de Janeiro

Bugünü Rio’nun ciks mekanlarına ayırmaya karar verdik. Ama sabah bizi bir sürpriz bekliyordu. İçerisinde pasaport, para ve diğer değerli eşyalarımızın bulunduğu kasamız açılmıyordu. Hemen resepsiyona haber verdik ancak gelen görevli bir iki numara denedikten sonra kasanın yetkili servisini aradı ve bunun çok nadir olan bir olay olduğunu kilidi parçalamaları gerektiğini söyledi. Matkaptı balyozdu derken kasa nihayet açıldı ama olan bizim Rio’daki son günümüzdeki kıymetli vaktimize oldu. Yine de yılmadık saat 13:00 sularında Ipenama’nın yolunu tuttuk(Bu mevsimde Rio’da havanın 18:00’de kararıyor).

Ipenama’ya gitmek için metroyu kullandık. Kişibaşı 2,80 BRL. Metro çok kullanışlı. Şehrin diğer bir ucundan meşhur Ipenama, Copacabana ve Botafogo’ya çok kısa bir sürede ulaşmak mümkün. Ayrıca birçok gelişmekte olan ülkede olduğu gibi metro gıcır gıcır.
Bugüne ait yazacak çok fazla şey yok. Gün Ipenama’nın bir ucundan Copacabana’nın sonuna kadar yürümek, plajlarda güneşlenmek ve keyif yapmakla geçti…
Ipenama
Copacabana

  Copacabana’da coco keyfi

One thought on “3. Gün: Rio de Janeiro

  1. Şu iğrenç havada, şişli'de bir plazada, tıkır tıkır klavye sesleri arasında bunları okuyarak balayı hayalleri kurmak hayatın nasıl bir cilvesidir, nasıl?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir