25. Gün: Pucon

25. Gün: Pucon

Dünkü bisiklet turundan sonra oturmak birazcık zorlaştı. İnsan ya yumuşak bir yerlere oturmak ya da ayakta durmak istiyor. Akşam 19:50’de gece boyu sürecek otobüs yolculuğunun ardından Valparaiso’ya varacağız. Bugün yapacak bir şey yok akşama kadar vakit geçireceğiz.
İlk olarak Pucon sokaklarında biraz turladık.

Önce dünkü rotamızda eksik kalan Lago Caburgua’ya minibüsle gittik. Manzara güzeldi ancak yazın çok daha harika olduğu kesin. Resimler ise bizim makinenin kapalı havalardaki düşük performansına kurban gitti.
 

Pucon sokakları

Öğleden sonra ise önce Almanya-Paraguay 3. lük maçını izledik. Maçın ardından yer değiştirmeye üşendiğimizden akşam yemeğimizi de büyük lcd ekranı var diye oturduğumuz “Pasteleria y Restaurant Suiza”da yemeğe karar verdik. Mekan biraz lüks olsa da akşam kalacak yere para vermeyeceğimizi de hesaba katarak iyi bir ziyafet çekmeye karar verdik. Ana yemek olarak Funda “Chupe de Jaiba”yı (yengeç güveç denebilir) ben “Blanquillo con salsa y camarones”i tercih ettik. İkisi de enfesti. Pucon’a yolu düşenlere şiddetle tavsiye ederim.
Yemekten sonra Valparaiso otobüsümüze gitmek üzere tam hostelden ayrılacaktık ki bir fırtına bir yağmur başladı…Ama şanslıymışız bir gece önceden tanıştığımız Brezilya’lı tipler de şehre iniyorlarmış. Sağolsunlar o yağmurda bizi terminale kadar götürdüler. Sanırım onlarla Santiago’da aynı hostelde kalacağız. Bakalım yeniden görüşebilecekmiyiz bu sıcakkanlı Brezilyalılarla.
Full-cama otobüs iyiymiş. Koltuk yaklaşık 160 derece açılabiliyor.Kalınca bir battaniye ve yastık da veriyorlar. Normalde otobüs yolculuklarında uyuyamam ancak bunda 5-6 saat uyudum. Şili’de otobüslerde ikram olayı çok kısıtlı. 12 saatlik yolculuk boyunca sadece bir meyve suyu ve kek verdiler.
Otobüste 2 film izledik; Der Untergang ve adını hatırlayamadığım portekizce film. Der Untergang güzeldi. Diğer film ise çeşitli eşyalar alıp satarak hayatını geçiren, ofisinde pis bir koku olan ve gelip giden müşterilerle adamın arasında geçen diyaloglardan oluşan çooook garip bir filmdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir