20. Gün: San Carlos de Bariloche

20. Gün: San Carlos de Bariloche

Bugünkü programımız belli olduğu için kahvaltının ardından Puerto Montt (Chile) otobüs biletlerimizi (kişi başı 80 peso) aldık ve doğruca teknemizin kalkacağı Puerto Panuelo’nun yolunu tuttuk. (Tekne turu 25 peso otel komisyonu, 137 peso tur ücreti, 40 peso park giriş ücreti ve 9 peso boarding tax olmak üzere kişibaşı 211 peso).

 

Tekne saat 13:30’da yola koyuldu. Bariloche Almanlar tarafından kurulmuş bir şehir ve mimari / coğrafik açıdan İsviçre Alplerine benziyormuş. Manzaralar gerçekten harika. Ölmeden görülmesi gereken listesi yapacak olsam Bariloche muhakkak bunlardan bir tanesi olurdu.
1 saati aşkın bir yolculuğun ardından Lago Nahuel Huapi’nin diğer ucundaki Quetrihue yarımadasına vardık. Quetrihue yarımadası dünyada başka bir eşi olmayan Bosque de Arrayanes ile ünlü. Orman’ın içinde tahta iskelelerden hazırlanmış 800 metrelik bir parkur var. Verilen 50 dk lık zaman turu tamamlamak için ancak yeterli oluyor.
Sahildeki siyah kumlu plaj da ilginçti
 
Peninsula Quetrihue’den sonra yaklaşık 30 dakikalık bir seyahatin ardından ikinci durağımız Isla Victoria’ya vardık. Isla Victoria’da bize tanınan 1,5 saat adanın büyüklüğü ve güzelliği göz önünde bulundurulduğunda kesinlikle yetersizdi. Adanın içindeki 4 yürüyüş patikasının en fazla 2 ya da 3 tanesi bu zaman diliminde görülebilir. Belli ki tekrar tekrar gelinmesi isteniyor.

   

Yarım saatlik yolculuğun ardından tekrar Puerto Panuelo’ya döndük. Şehre vardığımızda Centro Civico’da biraz dolaşıp yolluk malzemelerimizi ve hastası olduğumuz Dulce de Leche’den bir büyük kavanoz alıp otelin yolunu tuttuk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir