12.Gün:Buenos Aires

12.Gün:Buenos Aires

Bugün hava yine kapalı. Ama biz yine gezmeye kararlıyız. Bugün ayrıca Meksika-Arjantin çeyrek finale kalma maçı var. Maçı izleyip Arjantin’de futbolun nabzını tutacağız. Akşam ise tango gösterisi izlemek istiyoruz.
Elimizdeki LP rehberine göre kaldığımız otele çok yakında oldukça iyi bir gösteri izlemek mümkün. Rezervasyon yapılması gerektiğinden ilk olarak orayı bulmaya gittik ancak mekan kapanmıştı. Hemen alternatiflere yöneldik ve merkeze (centro) yollandık. İlk bulduğumuz “Confiteria Ideal” oldukça tarihi bir binanın içinde bir gösteri sunmaktaydı. Kişibaşı 28 peso. İkinci olarak gittiğimiz “Cafe Tortoni” ise BA’nın en köklü kafelerinden. O da tarihi bir mekan. Ücret ise kişibaşı 80 peso.

DSC07927

Bu iki alternatifi cebimize koyduktan sonra İstanbul’un İstiklal caddesi kıvamındaki Av. Florida’da maçı izleyebileceğimiz biryer aradık.

DSC07935

Dev ekranlı ve dolu bir cafe’de bira ve patates kızartması eşliğinde maçı izledik. Arjantin’de öyle Brezilya’daki gibi dışarıya ekran atma, davullu tam tamlı, tezahüratlı maç izlemek yok. Kuzu kuzu maç izleniyor, gol olunca bir iki dakikalık bi sevinç o kadar. Arjantin’in 3-1 kazandığı maçın ilk golü bence bariz ofsayt idi.
Maç sona erdiğinde saat 17:30 idi ve tango şovları 22:00’de başlayacaktı. Bizde şansımızı saat 19:00’da başlayacak olan “El Balcon”da denemek ve pazar günleri kurulan standlarıyla meşhur San Telmo bölgesinde denemeye karar verdik. Defensa sokağında 7-8 blok boyunca uzanan standlarda istediğiniz herşeyi bulmak mümkün.
El Balcon’a vardığımızda içeride yiyip içmek kaydıyla şovun bedava olduğunu öğrendik. Turistik bir şov izlemeye gelmiş olduğumuzu farketsem de artık iyice yorulmuştuk ve saat 22:00’de başlayacak şovlara çok vardı. O yüzden içeri girdik. Şov 30 dk lik turistik bir şovdu ancak genel bir fikir vermesi açısından yeterli idi.

DSC07954 DSC07956 DSC07944

Yemekler ise tam anlamıyla bir fiyasko idi. Biftekten sadece bir iki lokma alabildik. Biftek, tavuk ve bira için hesap 112 peso geldi. Yani tam bir turist trap. Birde kocaman not düşmüşler bahşiş dahil değildir diye…Kesinlikle yemek yenmemesi gereken bir yer bence ancak bilinçli gidilirse bir-iki kadeh birşey içilerek 10-15 pesoya gösteri izlenebilir. Yine’de yiyip içme olmayan gösterilere gitmenin çok daha keyifli olacağına eminim.

DSC07934 DSC07941 DSC07923 DSC07932

One thought on “12.Gün:Buenos Aires

  1. fotoğraflardan anladığım kadarıyla acayip bir madrid havası var buenos aires'te. çok şaşırılacak bir durum değil aslında 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir